הגב לא כואב כי פיל דרך עלינו

הלקוחה הצעירה ביותר שלי ילדה בת 10 – כואב לי הגב, את יכולה לעזור לי?

כאב גב לילדה בת 10? מה היא כבר סחבה? הלקוחה הצעירה ביותר בת 10 הוריה התגרשו, האב נישא בשנית, נולד תינוק, מרגישה שאין לה מקום אצלו. האם בזוגיות שנייה. הילדה ילדה יחידה. האם לא מאוד בריאה, מחלה אוטואימונית תקפה אותה (גם מעניין למה) כואב לי הגב, את יכולה להרגיע לי אותו?

אלו הנתונים היבשים והמשעממים  שמצאתי על כאבי גב וכמה אנשים סובלים (מקורות שונים)

כ-80% מהאוכלוסיה יסבלו מכאב גב במהלך חייהם. באוכלוסיה הבוגרת (מעל גיל 30) שכיחות הופעת כאבי גב מוערכת ב30% בשנה. עקב שכיחותה של התופעה כאבי גב הינו הסיבה השכיחה להיעדרות מהעבודה באוכלוסיה הבוגרת.

על אף שכאבי גב שכיחים מאוד, 90% מהחולים שסובלים מהתקף ראשון של כאבי גב ישתפרו ללא צורך בטיפול מיוחד תוך כחודש. מקצת החולים בהם הכאבים נמשכים והופכים לכרוניים יזדקקו להתערבות כירורגית על מנת להקל על תסמיניהם.

לפי הרפואה הקובנציונלית:

ניוון של הדיסק הבין-חולייתי הינו התהליך העיקרי האחראי לתסמונת כאבי הגב.

 

עכשיו בואו נסתכל על האדם במבט הוליסטי, שלם, ככה אני מטפלת

בקליניקה מטופלים רבים מדווחים על כאב גב, גם הצעירים, גם המבוגרים,

מסתבר שאין גיל מסוים לכאב גב. (אני מתייחסת מגיל 10 , הלקוחה הכי צעירה שהייתה לי)

כמטפלת במגע העוסקת בריפוי, הבנתי שיש משותף לרוב מי שסובל מכאבי גב

רובם במתח ממשהו, משהו מאוד מטריד אותם, הכאב כאב נפשי, כאב פנימי.

הלקוחה הצעירה ביותר בת 10 הוריה התגרשו, האב נישא בשנית, נולד תינוק, מרגישה שאין לה מקום אצלו. האם בזוגיות שנייה. הילדה ילדה יחידה. האם לא מאוד בריאה, מחלה אוטואימונית תקפה אותה (גם מעניין למה) כואב לי הגב, את יכולה להרגיע לי אותו?

הלקוחות בני 16 , עומס הלימודים, התיק הכבד, הפצעים על הפנים, המקום החברתי , עומס יתר באימונים לקראת הצבא ופיתוח הגוף "אחי איזה חלש אני,בוא נעשה עוד אימון, ועוד אימון ועוד אימון"

הלקוחה בת 18, הצבא גמר אותה, המעבר מבית ההורים למסגרת צבאית, הניתוק ושינוי אורח החיים הפתאומי, התיקים הכבדים, הגעגוע לאחים, לחברים, פחד ממלחמה , פחד למות בצבא – משותף לרוב המטופלים בני ה18 שמשרתים בצה"ל. אין לי גב, גמור, מת.

הלקוחות שמתחילים ללמוד לימודים אקדמיים ורוב היום יושבים על כיסא, צוואר כפוף, לחץ על האגן. יושבים עקום, זווית לא טובה של המחשב ושעות רבות מידי ללא תנועה פיזית, תזוזה. הגב שבור

הלקוחות שנישאים ולחץ תרום חתונה ולחץ לאחר חתונה, וחשש, ופחד ומחויבות והמון "שדים" שרצים בראש, הם ילדים להורים גרושים או פוגשים המון חברים שמתגרשים והחששות צפים. היה ,הגב הורג אותי, איזה "תיק" החתונה הזאת. ובהמשך הלקוחות שמתגרשים

לא שכולם מתגרשים חלילה אבל הרבה זוגות חיים חיי ריצוי והתפשרות טעונה שגם היא גורמת לכאבי גב. (ממליצה לפנות ליועצת זוגית טובה, יכולה להמליץ על כמה, לפני שמפרקים את "החבילה")

נשים הרות שמגדלות עובר ברחם ומתרגשות וחוות פחד והתרגשות. ולידה ראשונה גם חוסר ודאות וחשש. הגוף משתנה, משמינות, כבד לנו, ממשיכות לעבוד , לעשות הכל כרגיל כי הריון זה לא מחלה, נכון , הריון זה כייף אבל גם כואב ולא נוח. וכשאת סוחבת את העבר על הגב שלך, ותוהה איזה אמא תהיי, ומקשיבה לכל מי שאומר לך שעיסוי בהריון אסור ואת ממשיכה לסבול, הגוף מבקש הצילו. מותר ואף רצוי לעשות עיסוי בהריון, אצל מי שלמדה כמובן. מותר לנוח בהריון.

נולדו ילדים בשעה טובה, מרימים אותם על הידיים, עומס פיזי רציף ולא מספורט, עומס רגשי, חשש כלכלי, שעות עבודה מטורפות, לא רואים את היד, מריבות קטנות, מתחים, עוברים דירה, מעמיסים, סוחבים, משמינים,חשש מההורות שמא לא אהיה הורה מספיק טוב. היה הגב כואב.

הלקוח המבוגר ביותר בן 85, אדם חכם מאוד, מכיר ויודע כאבי גב. הוא בעצמו פרופסור ובא מהתחום. מהרפואה הקובנציונלית. סובל מכאבי גב, כאבי ראש ובעיקר בעיקר סובל מכאב, כאב רגשי, פנימי שמתבטא בראש ובגב. דואג לבנות ולנכדות, אשתו האהובה הפכה לדמנטית וקשה לו מאוד לצפות בהידרדרות, קורונה סגרה אותם בחדר לחודשיים ולקחה לו את החופש שלו לבוא לנשום ולהירגע פעם בשבוע. הגוף כואב.

 לכאב שאנו חווים יש סיפור, הגוף מספר לנו את הסיפור, השאלה האם אנו מקשיבים לו. האם אתם עוצרים לרגע ומנסים להבין מה הגב שלכם סוחב? איזה מטען רגשי העמסתם עליו בתוספת לתזונה, ליציבות ,לישיבה?

החלפת עבודה, החלפת מקום מגורים, שינוי במצב משפחתי, שינוי הרגלים, ישיבה ממושכת, לחץ, סטרס, חוסר תנועה (ספורט), עקשנות יתר, חוסר גמישות מחשבתית, בעיות כלכליות, בעיות בזוגיות, מחסור בשתיית מים, מחסור בנשימות עמוקות וטובות, סחיבת ציוד כבד, מזרן לא נוח, פחד מפיגועים, פחד ממלחמות, געגוע להורים לילדים, עצבנות יתר ועוד…

איך אתם חושבים שכל אלו באים לידי ביטוי עם לא בכאב פיזי?

הכל קשור בהכל גוף נפש אחד הם

להחליף מזרן ולהמשיך לא לשתות מים ולא לזוז – הכאב ישאר

להחליף מקום עבודה ולהגיע לבית מתוח ולא נעים – הכאב ישאר

" ניוון של הדיסק הבין-חולייתי הינו התהליך העיקרי האחראי לתסמונת כאבי הגב" זאת סיבה אחת מיני הרבות שמניתי. הרפואה הקובנציונלית רואה את הניוון בחולייה.

אבל, לו רק תשנו במעט את אורח החיים שלכם, תשימו לב ליציבות, לישיבה, לתנועה, לשמחה שאתם מכניסים לגוף, למילים, להרמת המשקל בצורה נכונה, לאיזון בין עבודה לחיים, לאיזון בין כושר ועומס יתר, לאיזון בכלל,  כשתבחרו להרגיש טוב, ללמוד לשחרר כעסים בדרך של ספורט או בכל דרך יצירתית, כשתסכימו לשחרר את העבר מהגב שלכם ולחיות את הווה ולהציב מטרות ויעדים למחר, כשתהיו משמעותיים לעצמכם ולחברה, 

מאמינה שרובכם תבואו לעיסוי על מנת להתפנק ( זאת לא מילה גסה)

במקום להמתין בתור לרופא, לMRI, לצילום תפנו זמן לספורט, לעיסוי, למדיטציות

מאמינה שתמצאו את הזמן לטפל בעצמכם.

איך מטפלים בעצמנו ובוחרים להרגיש טוב?

תכניסו שמחה לחיים, תהיו בתנועה, תקשיבו לדברים נעימים.

עיסוי, רפלקסולוגיה או כל טיפול אחר שאתם אוהבים

שחייה, הליכה,ריקוד

תשתו מים

פורמולות צמחים מצוינות מניסיון אישי (בקרוב בחנות הדיגטלית באתר)

תכנית שהכנתי עבורכם 31 ימים של רעיונות יצירתיים איך להרגיש טוב, להרגיש קלילות ושימחה (פרטים בקישור באתר)

תנשמו, תקשיבו למדיטציות (יש הקלטות באתר)

תקשיבו לעצמכם

תהנו

מוזמנים להגיב, לשאול שאלות אשמח לענות.

באהבה

חלי לוי

 

שיתוף

פייסבוק
הדפסה
שלחו במייל
דילוג לתוכן