השמנה-אוכל-הפרעות אכילה

"תגידי מאיה, איך עוברים את החג בלי להשמין", שאל עופר בתוכנית טרום החדשות? עידוד לרזון ממשיך גם במהדורות החדשות. מדברים לפחות 5 פעמים ביום על איך השמנה ואוכל ושיח על רזון. אם כבר מתייעצים עם תזונאיות היה נכון יותר להעניק כלים לזהות אלרגיות למזונות או איך מציאת פתרונות לאכילה רגשית בתקופה כל כך לא שפויה. האם באמת ארוחת חג יכולה לגרום לנו להשמנה או שאכילה רגשית, מצב רוח ירוד, בדידות, חוסר משמעות – הם אלו הגורמים להתנחם בפחמימה, אוכל זמין ואחר כך לרגשות אשמה ומשם הדרך להפרעות אכילה קרובה.

למשל אם אתם אוכלים גבינות ומרגישים עייפות, ליחה, כאב בטן – אולי אתם אלרגיים ללקטוז? אותו כנ"ל לגבי חיטה. או אם הבטן כואבת לאחר שאכלתם לחם לבן תבדקו אולי יש לכם צליאק? או פתרונות יצירתיים לזיהוי ההבדל בין רעב, צמא או זקוקה לנחמה?

השמנה מתוך אכילה רגשית

במקום לעסוק השמנה-אוכל ועידוד להפרעות אכילה המעוררות רגשות אשמה , תעודדו ללמידה לתזונה נכונה. ויודעים מה, מותר גם ליהנות מפחמימות. בימים בהם כולנו מתמודדים עם אכילה רגשית – תספרו לנו איפה עוד מוצאים נחמה טובה ונעימה שיכולה לספק תחליף לפחמימה הריקה. אולי להפנות לכתיבה יצירתית או כמו שאני קוראת לה – כתיבה מהפופיק https://takearestcl.minisite.ms/22 להבין איזה צורך האכילה הרגשית מפצה עבורי ובמקום לרוץ למקרר או למגירת החטיפים – אביע את הכאב במילים? לא בגלל הפחד מהשמנה אלא כי יש דרכים נוספות להוצאת סטרס, עצב וכעס בגלל המצב בעולם ובמדינה.

ובטח ובטח בעידן בו תכניות האוכל פופולריות ומעודדות את הצופים לאכול ולאכול, כדאי לחשוב מה המסרים שאתם רוצים לשדר. מצד אחד רזון רזון מצד שני אוכל אוכל. בולימיה, אנורקסיה, בולימיה , אנורקסיה, שמונופוניה. – השמנה- אוכל-הפרעות אכילה.

מי האשמים בעיסוק בהשמנה?

אני תוהה ביני לבינכם, האם ראיתם מגישי חדשות, תכניות בוקר שמנים, שמנות? מלאים מלאות? וגם המגישים והמגישות שהיו מלאים ומלאות היום הם: רזים רזות, רזים רזות.

השבוע האשימו בלי סוף את המדינה שלא מעבירה תקציבים לטפל בנושא "שמונופוניה" ואת סוכנויות הדוגמניות ואת מודל היופי שמעודדים רזון בעקבות פטירתה של קארין באומן ז"ל.

אבל בואו נהיה כנים, כולנו אשמים. עד שלא נפסיק להסתכל לאנשים בצלחת לבדוק מה וכמה הם אוכלים, להקשיב לתוכניות שמעודדות רזון או מעוררות תאבון שגורם לאכול ולאכול ואחר כך לדחוף אצבע לגרון – כולנו אשמים.

הקשר בין השמנה למקצוע שלי

כששואלים אותי האם אני לא מתבאסת ככותבת תוכן לעסקים, להיות מאחורי הקלעים? אני עונה: בפרופיל שלי אני, אני! מביעה בריש גלי את התכנים שרלוונטיים עבורי ואולי עבורכם. אם יש בעלי עסקים שהתכנים שלהם לא משקפים את האמת שלי ומתעסקים בהשמנה, אוכל ועידוד הפרעות אכילה- על הצד השלילי של המתרס, אוותר על העבודה עימם.

תאכלו, תהינו, תחייכו ותזכרו שהדרך היחידה לבריאות טובה היא לזכור לבחור להרגיש טוב Take A Rest איזון – זה הסוד לבריאות טובה. איזון בין נתינה לקבלה, בין אכילה לתנועה, בין בזבוז והשקעה, בין רעש לשקט בין ירקות, פירות, פחמימות, חלבונים, חטיפים, איזון בין שמירה בבטן להוצאה ע"י כתיבה (אם טרם ניסית את הכתיבה ככלי ריפוי – את מוזמנת לתכנית ליווי הכתיבה שלי). איזון מה שאני חייבת לעשות לבין מה שאני עושה כי נעים לי לעשות.

אם יש לך מה לכתוב לי בנושא – אשמח לקרוא את תגובתך.

דילוג לתוכן